START: LUCID DREAMING CZYLI ŚWIADOME ŚNIENIE

Lucid Dreaming pojawiło się w moim życiu dwadzieścia dwa lata temu. Będąc w pierwszej klasie szkoły podstawowej doświadczyłem pierwszego prawdziwego świadomego snu. Spędziłem w tym czasie kilka tygodni w szpitalu i kiedy wróciłem do domu położyłem sie spać. Przyśniło mi się wtedy, że jestem w szpitalu i mam własnie otrzymać serię bolesnych zastrzyków. Bardzo sie przestraszyłem i zacząłem uciekać przed ludzmi w białych fartuchach. W pewnym momencie zatrzymałem sie i doznałem olśnienia: "przecież już wyszedłem ze szpitala!"

Nie pomogło mi to jednak zbyt wiele, ponieważ nie potrafiłem zmienić kolei rzeczy. Postanowiłem wiec krzyczeć: "Ja chcę się obudzić!". Niestety, i to nie dało oczekiwanego rezultatu. Kiedy już się obudziłem, natychmiast spytałem czy nikt z domowników nie słyszał moich krzyków. Okazało się że nie wydawałem żadnych dzwięków podczas swojego snu.

Wydarzenie to pozostało w mojej pamięci i nigdy nie wyobraziłem sobie, że coś mógłbym w tym kierunku zrobić. Po kilkunastu latach przypadkowo zupełnie obejrzałem pewien program telewizyjny, w którym przedstawiono różne zastosowanie snów i badania przeprowadzone na ten temat. Nawiązano wtedy do "Świadomego Śnienia", co bardzo mnie zaintrygowało. Dowiedziałem się wtedy, że poprzez trening można wywołac świadome śnienie. Nie miałem jednak pojęcia jak można to spowodować. Po kilku miesiącach nastapiła ogromna zmiana w moim życiu: internet - bezdenne źródło informacji. Lucid Dreaming (czyli Świadome Śnienie) był jednym z pierwszych zwrotów, które poznałem dzięki dostępowi do internetu. Od tego momentu LD zaczęło odgrywać dużą rolę w moim życiu. Kilka miesięcy temu postanowiłem zebrać wszystkie informacje, które do tej pory udało mi się zebrać, połączyć je z moimi własnymi doświadczeniami i stworzyć własną polskojęzyczną stronę, na której Ty możesz zasięgnąć informacji związanych z tym zjawiskiem. Zapraszam więc do lektury Toja.com i życzę przyjemnej zabawy.

Krzysztof Błaszczyk